Прилепските пожapникapи го добија новото теренско возило кое општина Прилеп го доби од Дирекцијата за заштита и спасување

Општина Прилеп минатата недела доби донација ново теренско возило од Дирекцијата за заштита и спасување, а денеска истото беше предадено на користење на Територијалната противпожарна единица.

-Подобрување на материјално-техничките услови во ТППЕ Прилеп е од витално значење затоа што вие сте тимот кој што има огромно значење за нашата општина и за безбедноста на нашите сограѓани.

Да се надеваме дека нашата противпожарна единица ќе треба што помалку да го користи ова возило за гаснење на пожари на отворен простор.

Благодарност за донацијата до Дирекцијата за заштита и спасување и верувам дека соработката со Локалната самоуправа ќе продолжи и во иднина – напиша градоначалникот Јовчески на ФБ.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.