Партиите го блокираа сообраќајот во Прилеп (ФОТО)


ФОТО/ФБ/Златко-Ате Димески

Собирањето на потписи за кандидатите за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, го блокираше сообраќајот во централното градско подрачје во Прилеп денеска.

И додека партиските членови и симпатизери чекаа во редици да стават потпис за имињата на Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски, граѓани реагираа на социјалните мрежи, а најмногу поради тоа што и двете партии имаат доволен број пратеници во Собранието за да ги предложат своите кандидати, па собирањето на потписи е само покажување на “мускули”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.