Ова е вojcката на дисциплина и успех – Час по физичко со 700 ученици во ООУ “Климент Охридски” Прилеп (Видео)

Oсновното општинско училиште “Климент Охридски” од Прилеп е пример за многу нешта и постојано позитивно не’ изненадуваат.

Видеото во продолжение ќе ве фасцинира! Час по физичко со 700 ученици од сите генерации. Секоја чест!

“Успехот е сонот кој секој човек го сонува,без разлика дали се работи за семејство,работа,финансии или нешто друго. Во човечката ДНК е врежано дека човекот постојано треба да тежнее кон напредок, да се натпреварува со другите, да биде секој ден подобар од тоа што бил вчера. Иако понекогаш нештата изгледаат премногу тешки и сложени и мислите дека најлесно ќе биде да кренете раце и да се откажете од се, помислете само зошто сте почнале. Оваа мисла нека ни биде водилка за се она кое сакаме да го исполниме во животот. И да…Сонувајте големи соништа бидејќи така ќе успеете. ОВА Е КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ…ВОЈСКАТА НА ДИСЦИПЛИНА И УСПЕХ”, напиша на ФБ директерот на училиштето, Ахил Јаков.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.