Крушевчани во посета на амбасадорот во Берлин

Во петокот на 14 октомври 2022 година, во амбасадата на Република Македонија во Берлин се одржала средба на Вршителот на работите во амбасадата Драган Петковски со претставниците на Младинската алијанса од Крушево, кои се наоѓаа на студиски престој во Берлин.

На средбата според соопштението од амбасадата гостите од Македонија информирале за реализираните средби со претставниците на МНР на СРГ и членовите на германскиот Бундестаг, во рамки на програмата Internation youth – exchange in German institutions and organisations.

По средбата гостите се сликале со Петковски во дворот на амбасадата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.