Како што треба и доликува: ООУ “Климент Охридски” доби нова ограда (Фото)

Oсновното училиште “Климент Охридски” Прилеп пред два дена го одбележа своето 60-годишно постоење. На празникот и патрон на училиштето, се одржа свечена академија со богата програма каква што немаат многу поголеми институции и организации, а денеска во училиштето комплетно е завршена и реконструкцијата на училишната ограда.

– Каде и да видите некаде дека се гради, добра градежна активност, тоа значи дека некој донел смела одлука…
Ако одите кон вашата цел и застанете на патот да фрлате камења кон секое куче што лае по вас, нема никогаш да ја постигнете целта. Новата ограда на нашето училиште – напиша на ФБ директорот на училиштето Ахил Јаков.

Во продолжение и најубавиот дел од одбележувањето на патронатот, каде ученици заедно со нивните наставници ја пееја училишната химна:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.