Какво време не очекува во ноември?

Светскиот веб-сајт за временска прогноза Accuweather предвидува дека зимата доаѓа следниот месец.

111

Според прогнозите првиот снег ќе падне при крајот на ноември.

222

Еве какво ќе биде времето во наредните триесетина дена.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.