Големо отворање: Koга Бугари разработуваат франшиза за храна (Видео)

Па и културно забавна програма имаат. Откако ќе завршат со отворање на бугарскиве клубови, можи ќе почнат да ни отвораат и вакви ресторанчиња, па и ние да пробаме од нивните оригинални рецепти…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.