Без потрошен денар и за помалку од 48 часa, советници од Битола направија новогодишна магија кај Офицерски (Фото)

Советниците во Советот на општина Битола од иницијативата “Поинаку”, успеале без потрошен денар да постават 4000 метри лед осветлување околу Офицерскиот дом.

-ВО 48 ЧАСА СО КОЛЕГАТА АЛМИР АДЕМОВСКИ ОКОЛУ ОФИЦЕРСКИ НАМЕСТИВМЕ 4000 МЕТРИ ЛЕД ОСВЕТЛУВАЊЕ, 1200М КАБЕЛ И ПОТРОШИВМЕ ВКУПНО 0 ДЕН. ШО ЗНАЧИ АКО ИМАШ ЖЕЛБА И МОТИВ МОЖИ МНОГУ ДА СЕ НАПРАВИ СО МАЛКУ ПАРИ… – МЕЃУДРУГОТО НАПИША СОВЕТНИКОТ ИВАН ЧУЛАКОСКИ НА НЕГОВИОТ ФЕЈСБУК ПРОФИЛ
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.