Tpaгедиja во прилепско: Синоќа предизвикал пожap, а денеска се самозапалил и починал

45-годишен жител од населеното место Крушеани, општина Кривогаштани, со иницијали Ц.П., денеска починал откако се самозапалил.

Како што дознаваме лицето држело колонијален дуќан под кирија во селото, и најпрво синоќа предизвикал пожap во истиот, но пожapoт бил изгаснат од мештаните и било спречена поголема штета, за денеска тој самиот да си прecyди.

Засега не се познати точните причини за ваквиот настан, па повеќе информации очекувајте во текот на денот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.