OTCTPAHETA БOMБATA од центарот на Прилеп: Ќе се вештачи за каква направа станува збор

Единицата за антитероризам ја отстрани експлозивната направа – рачна бомба што беше пронајдена денеска околу пладне крај кафе-барот „Кафе ин“ во центарот на Прилеп – пренесува порталот “Либертас”.

Според портаролот на МВР Тони Ангеловски, крим- техничкото вештачење треба да покаже за кава експлозивна направа станува збор.

– Направата е отстранета и сега следува крим-техничкото вештачење кое треба да покаже за каква екслозивна направа станува збор и за што всушност се работи, а истражната постапка треба да открие дали досега имало некои закани, изјави Ангеловски.

Целата информација прочитајте ја ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.