Cooбpaќajка на Чумовчанец во Прилеп: Се cyдpиja полициско возило и камион (Фото)

Cooбpaќajка попладнево на раскрсницата Чумовчанец во Прилеп

Попладнево на раскрсницата Чумовчанец во Прилеп се случила cooбpaќajна незгода во која учествувале полициско возило “Спарк” и камион шлепер со битолски регистарски ознаки.

Според фотографиите кои ги добивме од наши читатели, причинета е материјална штета на полициското возило.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.