“500 камери се спас, не е крив ни ВМРО, ни СДСМ” – згрозен прилепчанец реагира на тоа што го затекнал во центарот на градот (Фото)

“Будалиот нема рогови за да го познаеш” – рекле старите

Непознат сторител ги заситил своите малограѓански страсти, уништувајќи го тастерот за пешаци на булеварот “Гоце Делчев” во центарот на Прилеп.

И милион пати да се апелира е премалку за некои наши сограѓани, кои се чини живеат за да направат пакос…

“500 камери е само спасот, ни ВМРО ни СДСМ не е крив”, пишува Никола Талески кој ја објави фотографијата на својот Фејсбук профил.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.