Хари Мата Хари и Сараевско пиво приредија ноќ за паметење во Прилеп (Фото/Видео)

Илјадната публика на третата фестивалска вечер на “Пиво Фест” немаше време да здивне по настапите на Лозано, “Некст Тајм”, “Супер Хикс” и Ламбе Алабаковски, затоа што веднаш после нив на сцената застана босанскиот шармер, Хари Варешановиќ и неговиот бенд.

Облечени во маички на еден од најдобрите пивски вкусови на Балканот – Сараевско пиво, гостите од Босна и Херцеговина приредија ноќ за паметење во градот под Марковите Кули.

Ова беше негов втор настап на фестивалот во Прилеп, а прв пат одржа мега концерт во 2016 година.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.