“Фонтанчињата што беа светско чудо, денес се туш кабина на отворено?” (ФОТО)

Фонтаните во центарот на Прилеп, на кои вчера надлежните му поставија мијалници, денеска се претворени во водоскоци. Нов ден, нова иновација….

Вчера со цел да ги реновираат, надлежните поставиле два мијалници, нешто на што целата заедница на социјалните мрежи им фати јак сеир, па само кратко потоа истиот ден ги отстранија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.