Ученици од ООУ “Кочо Рацин” Прилеп ја китеа елката во претседателскиот кабинет на Пендаровски (Фото)

Ученици од ООУ „Кочо Рацин“ од Прилеп и од ООУ „Сабедин Бајрами“ од Камењане, тетовско, беа гости во претседателскиот кабинет на претседателот на државата, Стево Пендаровски, и заедно со него ја китеа новогодишната елка.

-Денеска заедно со нашите гости, ученици од ООУ „Кочо Рацин“ од Прилеп и од ООУ „Сабедин Бајрами“ од Камењане, тетовско ја накитивме елката во Кабинетот и го проследивме настапот на нашиот светски шампион во модерен танц, Анди Исмаили и на децата од инклузивната група на танцовото студио „ЕУРЕКА“. Им благодарам на нашите денешни гости за веселата дружба и убаво поминатото време заедно – напиша Пендаровски на социјалните мрежи.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.