Трактор ги ора прилепските улици – се спремаат браздите за тутунот?! (ФОТО)

Новото возило за комунална хигиена чисти/валка низ улиците во Прилеп….


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.