СКАНДАЛ: Синот на Цеца како Аркан – повикува на војна

untitledytj56ujh56u56uyhu56uh56uh56u5 (1)

Вељко Ражантовиќ многумина го споредуваат со татко му Аркан пред се поради физичката сличност. Меѓутоа по се изгледа дека освен физичка Вељко има и по некои други работи потсетува на неговиот татко.

Вељко остави стихови во кои зборува како треба да се умира за земјата ако и како се живее и умира од меч.

1455113757veljko-520x631ytjnr56uj65uh65u56u65u5
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.