Прилепчани стигнаа до шест од шест! Продолжение и 177 поени, а Мега Баскет повторно победи

Екипата на Мега Баскет од Прилеп стигна и до шестата победа во Третата кошаркарска лига, откако вечерва со 93:84 во спортската сала во ООУ “Добре Јованоски” ги победи гостите од Тетекс.

Прилепчани сега имаат шест од шест, а вечерашната победа ја постигнаа по продолжение, откако натпреварот заврши нерешено.

Младата кошаркарска екипа од Прилеп уште еднаш докажа дека е најсериозен претендент за пласман во повисок ранг на натпреварување.

Табелата во Третата Б лига сега изгледа вака:

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.