Прилепчани на трибините порачаа “Никогаш Северна”, а среде Љубљана направија вистинска еуфорија (Видео)

Повеќемина прилепчани синоќа го проследија вториот квалификациски натпревар за Европското првенство, помеѓу Словенија и Македонија, кој се одигра на стадионот “Стожице” во Љубљана.

Македонија успеа да се избори за нерешен резултат и со 4 освоени бодови во првите два натпревари покажа дека располага со квалитет и искуство.

Навивачите од Прилеп пред натпреварот направија вистинска еуфорија во престолнината на Словенија.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.