Паниka во Србија! Мечка избега од циркус: Ја бараат веќе два дена

Полицијата во Крагуевац веќе два дена го пребарува градот и околината барајќи ја мечката која избега од циркусот.

Според информациите од граѓаните, мечката за последен пат е видена во Шумарица, но потрагата до сега нема резултат.

Циркусот се наоѓа покрај езерото Хале и од неодамна гостува во главниот град на Шумадија.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.