Охриѓани “поставија” свој знак пред Самуиловата тврдина – Ќе бидe ли задоволна бугарската влада сега? (Фото)

Oхриѓани “поставија” своја верзија на знак пред влезот на Самуиловата тврдина….Се’ во интерес на почитување на договорот за добрососедство со Бугарија…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.