Отишле да ловат риби со рачни бомби. Она што следело ќе го паметат до крајот на животот

Риблолов со рачни бомби? Двајца “генијалци” од Русија одлучиле во водата да фрлат неколку рачни бомби, со надеж да уловат по некоја риба.

Бомбата која еден од нив ја изпуштил од гумениот чамец, експлодирала порано од тоа што требало, па потоа дошло до голема експлозија.

За среќа никој не е повреден.

А.Г.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.