Отворен ден во Општина Прилеп по 22-ри пат

1

Претставници на НВО, ученици од ОУ „Кире Гаврилоски – Јане“, велосипедисти, бербери, тутунари, навивачите од навивачката група „Мајмуни“, денеска беа само дел од присутните гости кои ја посетија општина Прилеп по 22 пат и зачекорија по црвениот тепих.

5

Започнувајќи од холот на Општина Прилеп, Едношалтерски систем, Инспекторат, Секторот за Урбанизам, Архива, Сектор за Општо-правни работи, Финансии, Раководителите на одделенијата, Секторот за Просторно и урбанистичко планирање, Секретарот, Шефот на кабинет и кабинетот на Градоначалникот, граѓаните ја имаа можноста да се запознаат со начинот на функционирање и со организацијата на работата во Општината. На присутните им беше презентиран филм во кој се опфатени сите досегашни реализирани проекти на општината како и проекти во реализација кои ќе му дадат нов лик на градот. Општина Прилеп и понатаму продолжува со реализирање на овој проект, најмногу по барање на граѓаните.

2 4 6 7 8

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.