Ни доаѓа вистинска зима – од среда температурите паѓаат под нулата

Во следните два дена времето ќе биде стабилно со појава на утринска магла по котлините и со ниски минимални температури, а во текот на денот сончево со умерена облачност.

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека од средината на неделата ќе има зголемена облачност со повремен локален дожд.

Утринските температури насекаде ќе бидат над нулата, а дневните ќе бидат без промени.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.