Неверојатни фотографии од небото над Прилеп уловени во вистински момент: Магични пејсажи кои траеја 1 минута

Магичен залез на сонцето создаде прекрасни пејсажи на небото. Моментот траеше околу една минута, а една прилепчанка од населбата Точила го долови во вистинско време.

Кратко потоа оваа прекрасна виолетово-розева боја исчезна и започна да се стемнува.

Вистинска магија која ретко се гледа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.