Најжешката навивачка на Јуве во свој стил ја прослави седмата последователна титула (ФОТО)

Алесандра Балони е позната како нажешката навивачка на “старата дама”. Само ден откако во Торино се прослави седмата последователна титула, Балони со нова фотографија на Инстаграм ги израдува фановите.

Нејзината фотографија се најде на насловните страни низ магазините во Италија, а таа напиша “И понатаму сме шампиони”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.