Медиумите во регионот пренесуваат: HAARP системот ги уништува Македонија и Србија

22

Oткако и Македонија ја погоди историско невреме, со страшни ветрови и дожд, многу медиуми пишуваат за наводна контрола над нашата атмосфера.

Ширум интернетот започнаа да кружат разни фотографии на кои се гледаат чудни формации на облаците и необични појави на небото, кои до сега не биле забележани. Тука е и необичното однесување на молњите и громовите, но и се почестото удирање на громови на улици и ниски објекти (иако по законите на природата громот удира на повисоки локации).

Неколку регионални портали ја пренесоа вест со наслов: “Контрола над времето – Србија и Македонија на удар на HAARP системот”. Иако не е прикажани никакви конкретни докази за ова тврдење, медиумите во глобала пренесуваат вознемирувачки изјави на граѓаните и необични фотографии.

 

Дали навистина постои контрола над времето, или се работи за нешто друго!?

А.Г.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.