Македонија ги доби противниците за Светско: Во Полска нашите момци ќе можеме да ги гледаме и за само 400 денари

Машката кошаркарска репрезентација на Македонија ги доби ривалите во групата за Светското првенство во Полска и Шведска.

Нашите момци ќе играат во Краков, во „Таурон Арена“ во групата Ф со Норвешка, Аргентина и Холандија, а билетите веќе се во продажба на официјалниот сајт.

Најефтините дневни билети чинат 29 полски злоти или околу 400 денари. Има уште четири категории билети во зависност од местото на седење во салата.

Од четврта категорија билетите чинат 650 денари, од трета 1.150 денари, од втора се 1.700 денари, додека за билети од прва категорија ќе треба да одвоите 2.100 денари.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.