ИТНО СООПШТЕНИЕ!!!

Naseski

Се известуваат сите корисници на Јавниот Градски Превоз, поради изведување на градежни активности на дел од улица 11-ти Октомври и тоа од кружниот тек кај Солидност до кружниот тек кај О.О.У. “Гоце Делчев”, во деновите:
Од четврток (24.12.2015)    до недела (27.12.2015),  автобусите на Јавниот Градски Превоз ќе сообрајќаат по следниот распоред:

Линија 1 во двата правци ќе поминува пред стадион наместо пред болница, со тоа што се прескокнува постојката пред микробиологија и пред болница.

Линија 2 од Рид кон Факултет ќе оди преку Болница, по Ул. 5та Прилепска, кај Бонита потоа по редовната релација до Факултет. Линија 2 од Факултет кон Рид ќе поминува пред стадион, по Мирче Ацев па продолжува по редовната релација, со тоа што се прескокнуваат постојките пред микробиологија и пред болница.

Линија 3 во двата правци ќе поминува по Александар Македонски, со што се прескокнуваат постојките пред микробиологија и постојките по 5та Прилепска Бригада.

Ви благодариме на разбирањето .

Со почит

Јавен Градски Превоз
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.