Изгореа три дуќани во Битола

На ул.„Димитар Илиевски-Мурато“ вчеравечер околу 21 часот во Битола од засега непознати причини избувнал пожар во киоск за печење пилиња, а од кој биле зафатени уште два дуќани.

 

pozar-3-640x449

Пожарот бил изгаснат од страна на ТППЕ-Битола. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.