За ЕПП не постои „Северна“: Мицкоски на Конгресот во Букурешт најавен како лидер од Македонија (ВИДЕО)

На Конгресот на ЕПП што се одржува овие два дена во Букурешт, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше најавен како претседател на опозицијата во Македонија! Зборот Северна на овој Конгрес не постои!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.