Е вака бе другари, а не поклон во плико: Свадба во Прилеп каква не сте виделе досега (Видео)

Кога поклонот не го збира во плико

Погледнете како прилепчани правеле свадба во 2007 година во поранешниот ресторан за свечености во сала “Македонија”.

Ганц ново ПЕЖО 307 и тоа дирек во сала. Кој како сака нека каже, ама секој би посакал ваков свадбен подарок.

А потоа следуваат чочеци, лепење пари, а се разбира зетот и невестата се највесели.




Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.