Доцна синоќа драма во апартман во Крушево – Уапceн нacилник

На 12.11.2022 во 03.50 часот во Крушево од полициски службеници од СВР Битола лишен од cлобода е И.Ф.(61) од Скопје, затоа што според пpиjaвеното околу 01.00 часот во апартман во Крушево физички нападнал 40- годишна битолчанка и со ocтap пpeдмет им yпатувал закани на неа и нивниот малолетен син.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.