Димовски: Над 50 % од челните функции во правосудството ги контролира ДУИ (Видео)

Над 50 % од челните функции најважните институции во правосудството ги контролирааат Албанци од ДУИ, објави новинарот експерт за оваа област Саше Димовски во емисијата Заспиј ако можеш на ТВ Алфа.

Димовски открива низа фрапатни ситуации и политички договори меѓу СДСМ и ДУИ за позиции во правосудството додека во одредени правосудни органи како во обвинителството во Гевгелија работи само по еден обвинител.

Вџашувачкиот настап на Димовски кај Горан Момироски и Драган Милосављевиќ во видеото:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.