Го нарекуваат турскиот Бред Пит: Жените ширум светот полудувaaт поради него (ФОТО)

Обожавателките на турските серии, во текот на гледањето на истите се сретнуваат со голем број актери кои веднаш ги освојуваат нивните срца.

Еден од нив е и 35-годишниот Киванч Татлитуг кој денес е еден од најплатените и најпопуларни турски актери. Се зборува дека е “тежок” 17 милиони долари, а поради сличноста со славниот Бред Пит, Киванч го добил прекарот “турски Бред Пит”.

Подоцна играл во бројни остварувања, како што се сериите “Езел” и “Љубов од освета”, каде го толкува главниот лик Џесур.

Можеби многу дами ќе останат разочарани од информацијата дека актерот веќе три години е во брак. За потсетување, тој во 2016 година ја оженил стилистката Башак Дизер


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.