Голема драма и продолженија, а блесна и новиот Лестер Бо Мекејлеб: Македонија ја победи и Данска

Mакедонската кошаркарска репрезентација ја победи Данска со 74:71 во четвртото коло од претквалификациите за Евробаскетот.

Во Гевгелија имаше драма до последната секунда, при што Данците не искористија и напад за победа на крајот, па се замина на продолженија.

Во нашиот состав блесна така наречениот нов Лестер Бо Мекејлеб кој постигна 33 поени.

И покрај големата драва и нашата лоша игра во последниот период, момците дадоа срце на терен и забележаа нова победа.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.