Во еден ден казнети 90 возачи на подрачјето на СВР Битола

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (18.09.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 90 возачи, меѓу кои 23 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 16 мерки за возење без возачка дозвола, 3 возачи за управување под дејство на алкохол, 19 санкции за непрописно паркирање. Изречени се шест санкции за користење на мобилен телефон при возење…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.