ВИСТИНСКА КАТАКЛИЗМА ВО ПРЕСПА: Невремето ги уништи јаболката?! (ФОТО)

Денеска околу 14 часот силно невреме ја погоди Преспа, пропратено со град.

Невремето најизразено било во деловите на Јанковец, селата Болно и Избишта.

Првичните информации се дека јаболките претрпија големи штети од ова невреме, што може да се види од фотографиите кои ресенчани ги споделуваат на социјалните мрежи.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.