(Видео) Што народ ќе бевме? Еден дожд целиот срам на површина ќе ни го извади

Врнежливото време кое од вчера ја зафати Македонија не го одмина и Прилеп.

Во текот на вчерашниот ден врнежите беа поинтензивни, а водата предизвика поплавување на повеќе места низ градот.

Еве колку треба за на површина да излезе целиот срам на прилепчани:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.