(Видео) Мистериозен објект на Антарктикот: Изгледа како огромен крузер, но сите се прашуваат како стигнал до замрзнатиот континент

На социјалните мрежи се коментира откритието што на Google Earth успеал да го забележи еден од корисниците. Станува збор за објект кој се наоѓа на брегот на Антарктикот, а изгледа како крузер.

Откритието покрена лавина коментари за тоа што се крие на замрзнатиот континент- од тајни нациcтичkи бази, до мистериозни цивилизации на вонземјани.

Фотографијата беше објавена на еден Јутјуб канал и веднаш привлече внимание. Кога снимката ќе се направи во ЗDmode не може да се порекне дека потсетува на голем брод.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.