Видео компилација на прилепскиот мајстор Пресилски која ќе ви предизвика мopници по телото: Историја, традиција, бecмpтнocт

Уште едно ремек дело на прилепскиот мајстор за одлични видео компилации, Мартин Пресилски. Ова најновово одлично ќе му дојде на секој кој деновиве е загрижен од можноста да се избрише милениумската македонска историја, традиција, идентитет и посебност.

Погледнете во продолжение, ќе ви предизвика морници:

Повеќе видеа од Пресилски погледнете ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.