Видео кое ќе ве натepa, не само да нocите мacка, тyкy да ја нocите пpaвилно

Лекарите постојано напоменуваат да се носи маска за да се заштитиме себеси, но и тие околу нас.

Ова видео графички прикажува што се случува кога носите маска, но и кога ја носиме неправилно без да биде покриен и носот при кивање, кашлање и зборување.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.