(Видео) Зеде обичен сунѓер и го стави во боја: Направи вистински уметнички дела

На Велики четврток жените ги бојадисуваат јајцата и се трудат да направат вистински уметничи дела како би ги израдувале најмладите.

Постојат различни техники на фарбање јајца, а ако сакате да добиете природен изглед, ставете сунѓер во боја, а потоа започнете да ги мачкате јајцата со него. Ќе добиете едноставни шарки и оригинално украсено јајце.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.