(Видео) Деца, не се шегувајте со “дебелкото”, ќе плачите

Луис Назарио да Лима или познат како “вистинскиот Роналдо” – “дебелкото” од Бразил сеуште ги има вештините во своите нозе.

И можеби е во поодминати години, а можеби има и некој килограм повеќе, но никогаш не го потценувајте, затоа што сеуште е “Ел Феномено”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.