(Видео) Ајкула плива во близина на плажата која е најпопуларна за балканските туристи

Тивкиот град на брегот на Јадранот беше потpecен од веста дека ајкула е забележана и снимена во близина на една од плажите.

Во Гребаштица, населба недалеку од Шибеник, снимена е ајкула во близина на плажата. Видеото го објави хрватскиот портал Индекс, кој истото го добил од очевидец.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.