(ВИДЕО)ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА АТМОСФЕРАТА ВО РУСКИОТ ГЕНЕРАЛШТАБ: Моментот кога Путин ја даде наредбата, и почетокот на бомбардирањето!

generalstab_rusija-30b05ndi3p850ua1ulnda8

По официјалниот извештај за причината за падот на Рускиот цивилен авион во кој при терористички напад загина 230 руски државјани, денес Путин веднаш нареди масовна воздушна кампања против ИСИС.

Во кампањата се вклучени сите најмодерни оружја на Руската Федерација меѓу кои и крстаречки ракети кои се лансираат од подморници и бродови, како и нуклеарните стратешки бомбардери ТУ-90 и ТУ-160.

Еве го моментот кога Путин ја издаде наредбата за старт на кампањата, и како тоа беше следено од Москва!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.