Алачки го “проба колбасот на градоначалникот” – гостинката и’ рече: “Пази да не ти залетне” (Видео)

Фолк-пејачката и водителка Андријана Алачки се најде во една несекојдневна ситуација кога гостинките во нејзиното кулинарско телевизиско шоу ја натераа да го проба колбасот на градоначалникот.

Иако од видеото не може да се разбере за кој градоначалник станува збор, сепак според реакциите на гостинките и на водителката, колбасот е неверојатно вкусен.

Дури па една од гостинките ѝ вели: „Пази да не ти залетне“, а водителката ѝ возвраќа: „Што човек ќе беше овој ваш градоначалник… мх, мх, мх“.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.