Tyтyнapи, како ви поминyва тyтyнот и дали сте задоволни од ветyвањaтa?

Oткупот на годинашната реколта на тутунот е во полн ек. Тутунарите го носат својот род во откупните центри и покрај ниските откупни цени.

Досега претставниците на Иницијативниот одбор на тутунарите, заедно со Сојузот на земјоделци, одржаа неколку средби со претставниците на откупувачите, министерот за земјоделие Аријанит Хоџа, како и една средба со премиерот Зоран Заев.

Бидејќи завршија протестите и блокирањето на магистралните патишта, ги прашуваме тутунопроизводителите:

Како ви помина тутунот и дали сте задоволни од ветувањата кои ги добивте од властите?
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.