Tвитер: Град Скопје склучил договор за набавка на 1 литар лозова ракиja и мраз?!

Град Скопје на ден 01.07.2019 склучил договор за набавка лозова ракија и коцки мраз – стои во една објава на Твитер која ја споделуваат корисниците на оваа социјална мрежа.

Според договорот склучен на 4 јули, набавен е 1 (еден) литар ракија по цена од 510 денари и мраз во вредност од 450 денар.

Граѓани на социјалните мрежи се изненадени и прашуваат зошто, кога се знае дека едно пакување мраз е 50 денари, од буџетот на Градот биле купени 9 пакувања мраз во истиот ден.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.