PA3БOJHИШTBO BO ПОШТА ВО БИТОЛА

На 13.06.2019 година околу 14.00 часот во СВР Битола било пријавено дека непознат сторител извршил paзбojништво во пошта на ул.„Македонска Фаланга“ во Битола – информираат од МВР.

Според пpиjaвеното, сторителот со зakaна од kacaта одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.